Избягай от скуката и се забавлявай с нас!
KRUSHOO блог
Го прашува Перо Бога:

- Господе, дали е грев да се навива за Вардар?

Господ одговорил:

- Не е грев туку срамота.

Како се вика најпознатиот педер во стариот Рим?

- Геј Јулие Цезар.

Во Америка ги има: Барак Обама, Стиви Вондер, Боб Хоуп, Џони Кеш...Во Македонја го имаме Бранко Црвенковски, нема чуда, нема надеж, нема кеш...

Полицаец запира луксузен црн автомобил и од “возачот“, старец со долга брада, бара дозвола.

Старецот: - Зарем се сомневаш во мене?

- Барам доказ, вели полицаецот. Неговиот колега: - Миле, па неможеш од севишниот за бараш дозвола.

Што го учат родителите малиот Еским?

Да не јаде жолт снег.

На некој прием, Алфред Хичкок добро се налеал. Му приоѓа некоја зајадлива госпоѓа.

- Господине, вие сте мртов пијан.

- Да госпоѓо, но јас утре ѓе се отрезнам, а вие сте грда!

Се сексааат Фата и Мујо, кога таа му вели;

- Знаеш Мујо, дека си како мобилен во кревет?

- Што, зарем толку добро те вибрирам?

- Ма не болан, губиш сигнал кога си во тунел!

Некпој шеик доаѓа на плажа и ја затекнал својата жена како се сунча потполно гола. Бесно се развикал:

- Покриј го лицето, бесрамнице една!

СЕДИ ПЛАВУША ВО АВТОБУС НА ГРАДСКИ, И ПРИОЃА БАБИЧКА И И ВЕЛИ: АЈДЕ ДА СЕ СМЕНИМЕ. ПЛАВУШАТА: - ШТО, ЈАС ДА БИДАМ БАБА?

На некој тајкун му ја грабнале жената. Кога ја сместиле во некој таен објект, еден од киднаперите се обидел по телефон да се договори со него околу откупнината.

После неколку минути разговор киднаперот ја покрива слушалката со рака и им се обраќа на другарите:

- Луѓе, се колнам дека слушнав како пука шампанско.

Рибар фаќа риба влезен до половина во река. Од брегот, некој минувач го прашува:

- Фати ли нешто?

- Фатив, реума...

На свадба, младоженецот им се обраќа на сватовите:

- Драги пријатели, бидејќи повеќе нема да имам можност да зборувам......

Само Чак Норис успеал да ја победи Барцелона.

Како да препознаете кој е Кинез а кој Јапонец?

Со Гајгеров бројач.

Паметна плавуша е онаа која и на WC шољата седи со скрстени нозе.

Чак Норис го удрил килкопот меѓу очи.

Водителот го прашува полицаецот на Милионер:

- Слушајте внимателно, што е заедничко за овие личности: Чернодрински, Достоевски и Чехов?

- Напаѓачкото трио на фудбалската репрезентација на Бугарија.

Што е стерео?

Кога во исто време ви урлаат сопругата и мајка и.

Се жали малиот Перица на татко му. - Тато, еден другар ме нарече педер.

Таткото: - И. Го удри ли?

- Па тато, ти занеш колку сум сладок. 
интересен
позитивен рейтинг: 4  |  негативен рейтинг: 0

Напиши коментар:

 

Форум Силистра | Гледай СЕИР!
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!