Избягай от скуката и се забавлявай с нас!
KRUSHOO блог

ЖЕНА

ЈАС ИДАМ КАЈ ТЕБЕ ОДНОВО
НЕПОКАНЕТ НО СО ЉУБОВ БОГАТ
ЈАС ИДАМ СО МОЕТО СЛОВО
ДА ТЕ ОВЕКОВЕЧАМ ВО ОВОЈ СВЕТ.


ТЕ НАОЃАМ ВО ПЕСНИТЕ НА ПТИЦИТЕ
ВО НИВ ГО ОТКРИВАМ ТВОЈОТ ГЛАС
ТЕ НАОЃАМ ВО ЈАЗИЦИТЕ НА ЛУЃЕТО
ГОВОРЕЈЌИ ЗА ТЕБЕ ВО ЗАНЕС.


ВО ТРЕВАТА СО КАПКИТЕ РОСА
НЕВИДЛИВО СЕ СЛИВАМ
ВО ГРАДИНАТА СО РАСЦВЕТАНИ ЦВЕКИЊА
ПО-УБАВА ТЕ ОТКРИВАМ.


ТЕ НАОЃАМ ВО МОРСКИТЕ БРАНОВИ
ПРЕВРТЕНА СИ ВО НЕЖНА ПЕНА
ГАЛЕЈКИ БЕЗБРОЈ ГАЛЕБИ
НЕДОЉУБЕНА И НЕРАЗБРАНА.


ТЕ ГЛЕДАМ ВО БУРАТА СНЕЖНА
ТЕ ГЛЕДАМ ВО СНЕГУЛКИТЕ БЕЛИ
ИЗДАШНА И НЕЖНА
СО ОЧИ ШТО ЉУБОВ НЕ ВИДЕЛЕ.


ЈАС ИДАМ ОД КРАЈОТ НА ЗЕМЈАТА
И ЗНАМ ДЕКА ТИ СИ ЕДНА
И ГО ВИКАМ ИМЕТО ТВОЕ В САМОТИЈАТА
А ТВОЕТО ИМЕ Е ЖЕНА 
интересен
позитивен рейтинг: 1  |  негативен рейтинг: 0

Напиши коментар:

lori01 (65)
ПОЗДРАВЛЕНИЕ
#1, 08.03.2013 - 09:51
ЧЕСТИТКИ ЗА ТЕБЕ...
08.03.2013 - 09:53
 

Форум Силистра | Гледай СЕИР!
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!