Избягай от скуката и се забавлявай с нас!
Ylberi блог
Dashni kjo qmenduri e arsytune.
Mka ba me lu me zjerm ma ka pru shpirtin maje hune.
Mka ba me dyshu ne veten urrejtja vjen e paftume.
Jamu munu me lartsu me pun veten ne ket bot te kufizume.
I rrethun jam me shoqni qe shohin veq siperfaqe.
Vlersojn veq siperfaqen,e bajn sikur vetknaqen
Kam nevoj mu qmu per ato qe jam.
Skam nevoj me ndrru per nje opinion as per kerkan.
Nevoja m'nxiti e une shpiki.
M'nyra qysh me pa driten midis eklipsi.
Qysh me mujt me pa te miren ne diqka te keqe.
Te pa shpirtet mi thirr n'dergjegje.
Me dashni me fshi urrejtje.
Pritem se po bi.
Bi si ne stuhi perplot me shi nder lot e mi.
Veq une e di sa thellsi ka mrri shtrati i ktij lumi, Qe vershon veshtersi.
Po smunet mem perbi.
kam me kan q'ai qe noton kunder rrjedhes qe vershon me furi
Dhe kur gjithqka qe ka mbetur eshte nje kang.
Un do them krenar qe jetova i lir


 
интересен
позитивен рейтинг: 0  |  негативен рейтинг: 0

Напиши коментар:

Annia (48)
Mnogo big iskala da procheta vashia blog. Moje Li da go prevedete na bulgarski? Blagodaria predvaritelno.
#1, 17.08.2017 - 18:35
 

Потребител
Блог: тагове
няма тагове
Архив
ТУНИНГ Портал | AnimeS-bg.com
Форум Силистра | Flash4e.com | Гледай СЕИР!
Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!